KONST / Litografier / Färglitografi 14632173
nr 1463 2173
Carl Johan De Geer
(f. 1938), Sverige
"Skända flaggan", "Ingenting är längre som förut - dubbelbild i rekonstruktion". Signerad, färglitografi, numrerad 158/190. Bladets mått: 63x86 cm, yttermått inklusive ram: 65x91cm
Carl Johan De Geer, svensk bildkonstnär, författare, filmskapare, musiker, designer, kulturjournalist, fotograf, skådespelare och scenograf född 1938 i Montréal, Québec.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.400 kr
måndag 25 april 2022
kl 19:31:52
4.000 kr
4.200 kr
4.400 kr
5.200 kr
25 apr
Carl Johan De Geer
Läs mer om Carl Johan De Geer